Mama Karşılığında Özel Ders Veriyor

29.04.2016 21:35

Zeynep Burcu Tekin, sokak hayvanlarına kendi bulduğu bir yöntemle yiyecek sağlıyor...

Eskişehir’de özel bir şirkette görev yapan 28 yaşındaki Zeynep Burcu Tekin, sahipsiz sokak hayvanlarına yardım etmek adına yalnızca mama karşılığında İngilizce dersi vermek istediğini söylüyor. Tekin Yıldız Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olduğunu ve öğrencilik yıllarından beri hayvan hakları alanında çeşitli kuruluşlarda görev aldığını belirtiyor.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir şirkette 6 senedir çalıştığını belirten Tekin, çok sayıda sokak hayvanına sahip çıkmaya çalıştığını ve bundan sonrasında da onlar için bir şeyler yapmak istediğini anlattı. Tekin, “Sahipsiz, sokak hayvanları için ne yapabilirim?” diye düşünürken aklına bir anda bu fikrin geldiğini ifade ederek şöyle konuştu;

“İngilizceyi çok iyi bildiğim için özel ders vermeyi fakat karşılığında para yerine sahipsiz hayvanlar için mama almayı planladım. Bunu da sosyal medya üzerinden takipçilerimle paylaştım. Yakınlarım da bu mesajımı kendi hesaplarında takipçileriyle paylaştılar. Mesajım kısa süre içinde duyuldu ve şimdi ders vermeye başladım. Derslerin karşılığında da sokak hayvanları için mama alıyorum. Şimdilik gidişat gayet güzel... Umarım mesajımı çok daha fazla insana duyurabilirim. Her şey sokakta yaşayan canlar için.”

Zeynep Burcu Tekin, şuan için özel ders talep eden birçok kişi olduğunu da sözlerine ekledi…
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3518 kişi izledi