Kedilerin Dili Çözüldü

02.05.2016 09:41

Yeni geliştirilen tasma sayesinde kediler artık bizimle konuşabilecek...

Eğer şu an bu okuduklarınıza inanamıyor ve hatta kendi kendinize “Ne okudum ben böyle?” diye kara kara sorular soruyorsanız bunu yapmayı hemen bırakın! Bu okuduklarınız tamamıyla gerçek. Kedileri konuşturmayı başaran tasma gerçekten de sonunda icat edildi!

Siz kedinizle çok yakın iki arkadaş olabilir ve “Ben onun ne dediğini zaten anlıyorum” diyebilirsiniz, fakat bazı hayvan severler bu işe biraz daha eğlence katmak istemişler. Çok da iyi etmişler… Kamuoyuna yeni duyurulan bu tasmanın yakın bir gelecekte tüm dünyaya yayılıp, yayılmayacağını inanın biz de en az sizin kadar merak ediyoruz. Hatta bu tasmanın bizim sokak kedilerinden birine takıldığında neler duyabilecek olduğumuzu da yine en az sizin kadar merak ediyoruz.

Bugüne kadar kendi hallerinde yaşayan sevimli kedilerin kimse tam olarak aklından ne geçtiğini bilemiyordu. Tasmayı geliştiren ekibin söylediklerine göre ise, kediler ‘miyav’ sesini yalnızca insanlarla iletişim kurmak istediklerinde çıkartıyorlar. Bu ‘miyav’ sesinin altında neler yattığını çokça merak eden ekip onları daha iyi anlamak adına böyle bir tasma geliştirdiklerini anlatıyor ve farklı kedi seslerini analiz ederek ‘miyav’ sesini çözümleyebilen bir sensör geliştirmiş olduklarını belirtiyorlar. Bu sensör kedilerin miyavlarını insan sesine çeviriyor ve bizlere tercüme ediyor. İşte ‘Yüzyılın İcadı’ olarak adlandırabileceğimiz bu tasmanın tanıtım videosu;

https://www.youtube.com/watch?v=zP_Aw9EMB-U 
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar