Zift'i Sahiplenmek İçin Sırada Bekliyorlar

04.05.2016 10:04

Zifte bulaşarak ölümden dönen yavru köpek, sağlığına kavuştu...

Zonguldak’a bağlı Ereğli ilçesinde zifte yapışarak ölmek üzereyken itfaiye görevlilerin bir saate yakın çalışmasının ardından kurtarılan ve üç veteriner hekimin çabalarıyla hayata döndürülen köpek yavrusundan sevindirici haber geldi. Sağlığına kavuşan fakar tedavisine bir süre daha devam edileceği açıklanan yavru köpek ‘Zift’ dünyanın her yerinden onlarca hayvan sever sahiplenmek için sırada bekliyor.

Ormanlı beldesinde bulunan Kaymaklar Köyü girişinde asfalt tankerinden sızmış olan zifte yapışması üzerine ölmek üzereyken 15 gün önce kurtarılan yavru köpeğe, Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinde görevli veteriner hekimler tarafından uygulanan tedavi devam ediyor. Vücudunun büyük çoğunluğu ziftle kaplanarak ayakları birbirine yapışan köpeğin sağlık durumunu öğrenmek isteyen duyarlı hayvan severler belediyeyi arıyor.

Yaşadığı zor günlerin ardından ‘Zift’ismi verilen köpeğin, tedavisinin tamamlanmasının ardından sahiplendirilmesi planlanıyor. Biz de Coolpetz olarak Zift’e geçmiş olsun diyerek, bir daha bu gibi tatsız olaylar yaşamayacağı uzun ve sağlıklı bir ömür diliyoruz…
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3820 kişi izledi