Fransa'da Köpek Sahiplerine Yönelik İlginç Uygulama

04.05.2016 16:30

Yeni uygulama sayesinde sokaktaki köpek dışkılarının hangi köpeğe ait olduğu tespit edilebilecek...

Fransa’nın güneyinde bulunan Beziers şehri belediye başkanı, evcil hayvanların sokaktaki pisliklerinin toplanmamasını sebep göstererek, sokakları temiz tutmak adına enteresan bir uygulamayı yürürlüğe sokmaya hazırlanıyor.

Beziers şehri belediye başkanı Robert Menard, Europe1 radyosuna yaptığı açıklamada kentteki her köpeğin tek tek DNA örneklerini alacaklarını ve örneklerin sokaktaki köpek dışkılarıyla karşılaştırılacağını duyurdu. Başkan Menard, kent sakinlerinden sokaktaki köpek dışkılarına çözüm bulunması yönünde çokça tepki geldiğini belirterek, bundan sonra sokakların kirlenmesine sebep olanlara göz yumulmayacağını ifade etti. Kentte yaklaşık olarak 1300 köpeğin yaşadığı tahmin edilirken, sahiplerinin köpeklerini belirlenen veteriner kliniklerine götürerek köpeklerinin DNA örneklerini bırakmaları isteniyor.

DNA örneği vermeyi reddeden köpek sahiplerine ise 38 Euro para cezası kesilecek. Köpeklerinin dışkılarını sokakta bırakan köpek sahipleri de tespit edilip, 450 Euro para cezasına çarptırılacak. Bu uygulamanın belediye bütçesine 50 bin Euro’luk bir masraf oluşturacağı beklenirken, köpek dışkılarını sokaklardan temizleyen görevlilerin senelik maliyetlerinin 70 bin Euro’dan fazla olduğu belirtildi. Uygulamanın 1 Ekim tarihinde yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Kaynak:

http://news.newsdirectory2.com/beziers-robert-menard-wants-to-file-the-dogs-to-fight-against-droppings/

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3630 kişi izledi