Palmerston, Kariyerinin İlk Faresini Yakaladı

05.05.2016 16:31

İngiltere Dış İşleri Bakanlığı'nda görev yapan 'fare avcısı' kedi Palmerston, ilk faresini yakalayarak övgü aldı...

İngiltere Dışişleri Bakanlığı çalışanları, Londra’da bulunan binalarında farelere savaş açması adına şirin mi şirin, dünyalar tatlısı bir kediciği kadrolarına dahil etmişti. Fare avcısı Palmerston bu kedilerden ilki değildi. Fakat Palmerston’un kariyerinin ilk faresini yakalaması, Twitter’da büyük ses getirerek dünya gündemine oturdu.

Ünlü İngiliz diplomat Simon McDonald, Palmerston’un ilk faresini yakaladığını şahsi Twitter hesabından tüm takipçilerine duyurdu. Böylece İngiltere Dışişleri Bakanlığının farelere karşı açmış olduğu savaşta ilk round da başlamış oldu. Avcılık becerilerinin yanı sıra, Palmerston’un yeteneklerinin fare yakalamakla sınırlı olmadığı da kısa süre içinde anlaşıldı.

İngiltere Dışişleri Bakanlığına gelen misafirlerin de sempatisini kazanan minik fare avcısı aynı zamanda diplomatik ilişkilerinde gelişmesini sağlayan önemli bir isim oldu. Avcı Palmerston’un DiploMog kullanıcı isimli Twitter hesabında şimdilik yalnızca 5,588 takipçisi olmasına rağmen, diğer fare avcısı kedileri geride bırakmasıyla ve dünya liderlerinin en sevdiği kedilerden bir tanesi olması dolayısıyla bir hayli konuşuluyor.

http://www.telegraph.co.uk/news/2016/05/03/palmerston-the-diplocat-catches-first-mouse-since-joining-the-fo/

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3829 kişi izledi