Johnny Depp'in Eşi Suçlamaları Kabul Etti

06.05.2016 15:40

Ünlü çifte 2015 senesinde köpeklerini yasa dışı yollardan Avustralya'ya soktukları gerekçesiyle dava açılmıştı...

Amerikalı ünlü oyuncu Johnny Depp’in eşi Amber Heard, Avustralya’ya girişte gümrük kontrolleri sırasında Boo ve Pistol isimli iki Yorkshire Terrier türü köpeği hakkında yalan beyanda bulunduğu iddiasını daha sonradan kabul etti. Heard’ün hakkındaki “ Köpeklerini Avustralya’ya yasa dışı yollardan soktuğu” suçlamasını kabul etmesinin ardından dava düşürüldü.

Avustralya kanunlarına göre bu suçun cezası 10 yıla kadar hapis veya 195 bin Amerikan Doları para cezası olabiliyor. Avustralya, ülkenin oldukça hassas ekosistemini koruyabilmek adına son derece katı hayvan ithalatı kanunları uyguluyor. Diğer kıtalardan gelen virüslerin yerel hayvanları bulaşmasının önüne geçmek için, ülkeye getirilen birçok hayvanın en az 10 gün süreyle karantina altında tutulması gerekiyor.

Amber Heard’ün yaşadığı olayın detayları ise şu şekilde;

Amber Heard, 2015 senesinin Mayıs ayında, Avustralya’da film çekiminde olan eşi Johnny Depp’i ziyaret için gelmişti. Çiftin iki köpeği Boo ve Pistol’ın sokakta görüntülenmelerinin ardından Avustralyalı yetkililer soruşturma başlatmıştı. Avustralya Tarın Bakanı Barnaby Joyce ise, iki köpek için de “Geldikleri Amerika’ya defolup gidebilirler.” yorumunu yapmıştı. Şu anda başbakan yardımcılığı görevinde olan Joyce, çifti köpeklerini uyutmakla tehdit etmiş ve “Dünyanın en seksi adamı bile ülkemizin karantina kanunlarına saygı duymak zorunda” açıklamasında bulunmuştu.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3581 kişi izledi