Julian Assange'ın Yeni Kedisi: EmbassyCat

09.05.2016 20:55

4 senedir sürgün hayatı yaşayan Assange'ın çocukları, kendisine bir kedi yavrusu hediye etti...

Ekvator’da sürgün hayatı yaşayan ve Wikileaks isimli internet sitesinin kurucusu olan Julian Assange’a çocukları minik bir kedi yavrusu hediye etti. Sevimli kedi yavrusu için sosyal medya sitesi Twitter’da ‘EmbassyCat’ (Elçilik Kedisi)kullanıcı adıyla bir hesap oluşturuldu.

Henüz bir isim verilmemiş olan kedinin elçilikteki maceraları Twitter üzerinden takipçileriyle paylaşılıyor. ‘EmbassyCat’ hesabında minik kedi yavrusunun Assange’ın kucağında uyuduğu ve kediye yakın ilgili gösterdiğine dair de birçok fotoğraf paylaşılıyor.

Şubat ayında Birleşmiş Milletler (BM) İngiltere ve İsveç’i kendisini keyfi olarak gözaltına aldıkları gerekçesiyle şikayet eden Assange’ın lehine karar vermişti. Birleşmiş Milletlerin keyfi tutuklamalarla ilgili çalışma grubu, Assange’’ın İngiltere’de süren tutukluluk halinin keyfi olduğunu açıklamıştı. Assange’ı savunan avukatlar yaşanan bu gelişmeler çerçevesinde İsveç’e, Birleşmiş Millerin kararını dikkate almaları konusunda çağrıda bulunmuştu. 19 Haziran 2012 tarihinde İngiltere’deyken hakkında alınan İsveç’e iade kararının ardından Ekvador Büyükelçiliği’ne sığınan Assange, yaklaşık 4 senedir diplomatik misyonun bir odasında hayatını sürdürüyor.

Kaynak:

http://time.com/4322613/julian-assange-kitten-embassy/

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3700 kişi izledi