Kanadalı Hava Yolu Şirketinden Örnek Davranış

11.05.2016 16:52

Felaketzedeler evcil hayvanlarıyla birlikte seyahat ediyor...

Kanada, tarihinin en büyük hasarlı yangınlarından bir tanesini yaşıyor. Fort McMurray kasabasının %20’si yaşanan yangınlar yüzünden ne yazık ki tamamen yok olmuş durumda. Bir anda başlayan yangın rüzgarın da etkisiyle şehri çevreleyen ormanlarla birlikte şehri de yok etmekte. Kentin eski haline gelmesinin seneler alacağını belirten görevliler, geçtiğimiz günlerde tüm şehri tahliye etmeye başladı.

Yanlarına alabildikleri kadar eşya alan Kanadalılar, dostlarını da geride bırakmıyor. Normal şartlarda evcil hayvanlarla seyahat etmek için, evcil hayvanlar uçakların kendilerine ayrılan kargo bölümlerinde özel taşıma çantalarıyla birlikte görevlilere teslim edilir. Fakat Kanada’da bu uygulama yaşanan yangın felaketinden ötürü biraz esnetilmiş.

West Jet & Canadian North Hava Yolu şirketi, evcil hayvanların uçak kabinine alınmamasını kuralını şimdilik yok sayarak evcil hayvanların sahiplerinin yanında uçmasına izin vermiş. Elbette ki bu durum felaketin şokunu henüz daha üzerinden atlatamamış birçok insan için de inanılmaz bir moral olmuş. Gelen en güzel haberlerden bir tanesi de uçuşlardan birinde 130 yolcunun yanı sıra 5 kedi, 19 köpek ve 2 kaplumbağanın bulunmasıymış… Biz de tüm dünyaya örnek olması gereken bu hava yolu şirketi çalışanlarını, duyarlı davranışlarından dolayı kutluyor ve tüm felaketzedelere geçmiş olsun diyoruz…

Kaynak:

https://www.thedodo.com/airlines-let-pets-fly-wildfires-1787082042.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

siz nasıl kalkıyorsunuz?:)
siz nasıl kalkıyorsunuz?:) 4100 kişi izledi