Hindistan'da Sığırlar Arası Güzellik Yarışması Düzenlendi

13.05.2016 09:15

Yarışmaya, Haryana eyaletinin farklı bölgelerinden gelen birçok hayvan katıldı...

Hindistan’ın kuzey kesiminde yer alan Rothak şehrinde yüzlerce boğa ve ineğin katıldığı bir güzellik yarışması düzenlendi. Yarışma, hayvan hakları konusunda farkındalık yaratmak ve yerel büyükbaş hayvan ırklarını tanıtmak amacıyla bölge yönetimi tarafından düzenlendi.

Haryana eyaletinin birçok bölgesinden gelen sığır yetiştiricileri, hayvanlarını jürinin önündeki podyumda yürütürken oldukça gururlu görünüyorlardır. Birbirinden güzel süslenmiş hayvanların büyük çoğunluğu, jürinin önünden zarif bir şekilde yürüyerek geçerken, nispeten utangaç olan bazıları ise yürüyüş alanını sahiplerinin yönlendirmesiyle tamamlayabildi.

Boğalar jüri üyeleri tarafından genel görünümleri, boynuzlarının uzunluğu ve büyüklükleri dikkate alınarak değerlendirildi. İneklerin ise süt üretim kapasiteleri ve görünümleri değerlendirilerek puan verildi. Bölgede yetiştiricilik yapan çiftçileri daha fazla bu türden yetiştirmeye özendirmek amacıyla, yarışmaya yalnızca yerel ırkların katılmasına izin verildi. Yarışmanın düzenlenmiş olduğu i Uluslararası Veterinerlik Eğitim ve Araştırma Enstitüsü’nden birçok öğrenci, kazanan hayvanlarla selfie çektirdi.

Kaynak:


http://www.bbc.com/news/world-asia-india-36244983
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3828 kişi izledi