Altın Kalpli Güvercin Tavşan Yavrularına Annelik Yapıyor

20.05.2016 19:54

Annelerini kaybeden 5 tavşan yavrusuna bir güvercin sahip çıktı...

Edirne’de fide ve çiçek satan Hasan Akdüz’ün kendi işyerinde beslediği tavşanının hayatını kaybetmesi üzerine, annesiz kalan tavşan yavruları bir güvercin tarafından sahiplenildi.

Hasan Akdüz, kendi çalıştığı yerde ayrı ayrı kafesler içerisinde tavşan ve güvercin beslediğini anlattı. Tavşanlardan bir tanesinin 5 yavru dünyaya getirdikten sonra öldüğünü belirten Akdüz, annesiz kalan tavşan yavrularına Bulgaristan’dan gelmiş olan balon cinsi güvercinin sahip çıkmasını şaşkınlıkla izlediğini açıkladı.

Altın kalpli güvercinin minik tavşan yavrularını göğsüne koyarak ısıtmaya çalıştığını ifade eden Akdüz, “Güvercin kendince yavruları korumaya çalışıyor. Doğum yapan tavşanın ölmesinin ardından annesiz kalan yavruların üzerine güvercinin yattığını gördük. Israrla tavşan yavrularının üzerine yatıyor ve diğer tavşanları yanlarına yaklaştırmıyordu. Biz de bu durumu gördükten sonra tavşan yavrularına biberonla süt ve mama verdik. Soğuk ve yağmurlu geçen günlerde güvercin yavruları sahiplendi, halen de üzerlerine yatarak ısıtıp, onlara annelik yapıyor.” şeklinde konuştu.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3704 kişi izledi