Bart Jansen İsimli Sanatçı Hayvan Severlerin Tepkisini Çekmeye Devam Ediyor

27.05.2016 21:42

Ölmüş kedisini bir 'drone' haline getiren sanatçının yeni hedefi, ölü bir inekten helikopter üretmek...

Hollandalı bir sanatçı olan Bart Jansen, ölen kedisini drone haline getirmesinin ardından şimdi de ölü bir inekten helikopter üretmeye hazırlanıyor.

2012 senesinde bir arabanın çarpması sonucunda hayatını kaybeden kedisi Orville’i yarı robot, yarı kedi bir insansız hava aracı haline getirerek tüm dünyaya adını duyuran ve hayvan severlerin tepkisini de toplayan Bart Jansen, mühendis dostu Arjen Beltman’ın da yardımıyla içini doldurdukları ölü hayvanlarla teknolojik araçlar üretmeyi sürdürüyor.

‘Orvillekopter’ adını verdikleri ve ölü bir kediden üretilmiş drone, Amsterdam’ın çeşitli sanat festivallerinde sergilendikten sonra adını iyiden iyiye duyuran Bart Jansen, bu işe devam etme kararı aldığını açıkladı. Kedisinden ürettiği drone ile yeterince tartışma yaratan ve hayvan severlerin tepkisini çeken 36 yaşındaki sanatçı, 2013 senesinde de ölü bir devekuşundan yapmış olduğu dev drone ile gündeme gelmişti. Sonraki dönemde de bir köpek balığından ve bir fareden küçük jetler üreterek tepki toplamaya devam eden Jansen’in yeni hedefi ölü bir inekten helikopter üretmek…

https://www.youtube.com/watch?v=HS-4s0ilxhs
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3751 kişi izledi