Amerika'da Yanına Çocuk Düşen Goril Öldürüldü

30.05.2016 18:59

Olayı izleyenlerin çoğu gorilin sebepsizce öldürülmüş olduğu görüşünde...

Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan bir hayvanat bahçesinde, yaşadığı kafese düşen dört yaşındaki çocuğu yakalayan goril, hayvanat bahçesi yetkilileri tarafından vurularak öldürüldü. Gorilin öldürülmesine tüm dünyadan milyonlarca insan tepki gösterdi.

Cincinnati şehrindeki hayvanat bahçesinde bir çocuk, 180 kiloluk bir gorilin yaşadığı ve çitlerle çevrili olan bir hendeğe düştü. ‘Olayın tehlikeli olduğunu’ söyleyen yetkililer hayvanı vurdu. Yaşanılan kazada çocuk, yaklaşık 3 metre yükseklikten gorilin bulunduğu alana düştü. Görüntülerde gorilin çocuğa karşı herhangi bir saldırıda bulunmadığı ve hatta onu güvenli bir yere çekmeye çalıştığı, buna rağmen yetkililerin gorili öldürdüğü açıkça görülüyor.

Öldürülen batı ova gorilinin Harambe isminde ve 17 yaşında olduğu bildirildi. Çocuk olayın ardından gerekli kontrollerin yapılması için hastaneye kaldırıldı. Sosyal medya üzerinden konuyla ilgili yorum yapan pek çok insan Harambe isimli gorilin, çocuğa zarar verme gibi bir niyetinin olmadığını ve öldürülmesinin gerekmediğini savundu. Bir kullanıcı “Dikkatsiz anne-babalar yüzünden soyu tehlike altında olan masum bir gorilin öldürülmesi çok üzücü.” yorumunu yaparak olaydan çocuğun ebeveynlerini sorumlu tuttu. 60 binin üzerinde insanın imzaladığı bir internet dilekçesinde ise çocuğun ebeveynlerinin dikkatsizliği sebebiyle Harambe’nin ölümüne neden oldukları için ceza almaları istendi.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3606 kişi izledi