Kedi Palmerston'un Casus Olabileceği İddia Edildi

31.05.2016 17:26

İngiltere Dış İşleri Bakanlığında fare avcısı olarak göreve başlayan Palmerston'un casus olabileceği görüşü ortaya atıldı...

İngiltere Dış İşleri Bakanlığı’nın bakanlık binasında yaşayan fareleri yakalaması için kadroya aldığı kedi Palmerston’ın bir casus olup olmadığına dair ortaya atılan fikirler parlamento toplantısında tartışma yarattı.

Muhafazakar Parti milletvekillerinden Keith Simpson, “Elbette ki tüm meclis üyeleri fare avcısı Palmerston’un gelişinden çok memnun olacak fakat bununla ilgili çok önemli bir nokta var. Palmerston gerekli güvenlik kontrollerinden geçirildi mi? Maliye Bakanlığının kedisi Freya Downing Street No. 10’a (başkanlık ofisine) girebiliyordu ve kimi yabancı güçler tarafından kullanılıyor olabileceği düşünülmüştü. Palmerston bir veteriner kliniğine götürülüp böcek (dinleme cihazı) için kontrolden geçti mi?” sorularını yöneltti.

Yöneltilen bu soruların üzerine Dışişleri Bakanı Philip Hammond söz alarak şu şekilde yanıt verdi; “Palmerston kesinlikle bir köstebek değil ve düzenli şekilde veteriner hekim kontrolünden geçirildiğine sizi temin ederim.”.

Toplantıda, Palmerston’ın görevine başlamasından bu yana 3 fare yakaladığı da belirtildi.

Kaynak:

http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/britains-foreign-secretary-insists-new-8041641

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3720 kişi izledi