Suç Aletini Alıp Kaçan Karga Polise Zor Anlar Yaşattı

04.06.2016 15:00

Kanada'da yaşayan Canuck isimli karganın delil karartma girişimi başarısızlıkla sonuçlandı...

Kanada’nın Vancouver kentinde bir suç mahallinde bulunan bıçağı kapıp havalanan karga olayı çözmek isteyen polis memurlarına zor anlar yaşattı.

Geçtiğimiz günlerde, park halinde bulunan bir aracı ateşe veren şüpheli şahıs polise bıçak çekince polisler tarafından bacağından vuruldu. Saldırganın düşürdüğü bıçağın parlaklığı, yanmış aracın üzerine tünemiş ve oradan olayı izleyen bir karganın da bir hayli ilgisini çekti. Olayın görgü tanığı CBC News muhabiri Mike Howell’ın açıklamalarına göre meraklı karga polis kordonu içerisindeki alana girerek bıçağı yerden kaptı. Polis memurlarını birkaç metre peşinden koşturan meraklı karga Canuck, kısa süre sonra yorulunca bıçağı düşürdü.

Şehrin en yaramaz kuşlarından biri olan Canuck, bacağına veteriner hekimlerin taktığı kırmızı etiket sayesinde görüldüğü yerde tanınıyor. Canuck’u tanıyan polis memurları amansız takibin başarıyla sonuçlandığını bildirdi. İnsanlar arasında büyüyen ve büyük ilgi gören 1 yaşındaki Canuck, parlak nesnelere olan düşkünlüğüyle tanınıyor.

Kaynak:


http://www.theguardian.com/world/2016/may/26/crow-steals-knife-canada-crime-scene-car-explosion
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

siz nasıl kalkıyorsunuz?:)
siz nasıl kalkıyorsunuz?:) 3819 kişi izledi