Köpeğinin Ağzını Bantlayan Kadın Hapis Cezası Aldı

07.06.2016 18:38

Katharine Lemansky isimli kadın, hayvanlara eziyet çektirmekten suçlu bulundu...

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kuzey Carolina eyaletinde yaşayan bir kadın köpeğinin ağzını bantladığı için hayvanlara eziyet çektirmekten suçlu bulunarak, 60 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Amerika, Kuzey Carolina eyaletinin Cary şehrinde yaşayan Katharine Lemansky isimli kadın, Brown adındaki köpeğinin ağzı bantlı fotoğrafını Facebook sayfasında arkadaşlarıyla paylaşınca hakkında dava açılmıştı. 45 yaşındaki Lemansky’nin cezasının ertelenmesinin ardından gözetimli tahliyesine karar verildi. Lemansky buna ek olarak mahkeme masraflarını da ödeyecek.

Duruşmada ifade veren bir hayvan denetleme görevlisi, köpeğin sahibinin hayvanın ağzını bantladığını kabul ettiğini fakat bunu şaka olarak yapmış olduğunu aktardı. Lemansky köpeğine bandı 15-20 saniyeliğine yapıştırdığını, ardından çıkardığını iddia etti.

Kuzey Carolina’da bulunan Cary şehri polisi ise olayın ardından hayvanın ağız çevresinde bir tüy kaybı ya da yara görmediklerini belirtti. Polis memuru Randall Rhyne “Bir köpeğin ağzını bantlamak Lemansky açısından gerçekten berbat bir karardı.” şeklinde konuştu.

Kaynak:

http://www.independent.co.uk/news/world/americas/woman-who-taped-dogs-mouth-shut-found-guilty-of-animal-cruelty-a7067176.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3619 kişi izledi