Fransız Gezgin Tavuk Dostuyla Birlikte Dünyayı Dolaşıyor

16.06.2016 11:08

Fransız gezgin Guirec Soudée, iki senedir tavuk arkadaşı Monique ile beraber denizler üzerinden dünyayı geziyor.

Guirec Soudée isimli Fransız gezgin tavuk dostu Monique ile 2014 senesinin Mayıs ayında Fransa’dan demir alan tekneleri ile önce İspanya’nın Kanarya Adaları üzerinden Karayip Denizindeki St. Bart Adasına, ardından geçen senenin Ağustos ayında ise Arktik bölgesine seyahat etti.

BBC haber kanalına konuşan 24 yaşındaki gezgin, yol arkadaşı tavuğunun yolculuğun ilk günlerinde yalnızca dört ya da beş aylık olduğunu, onu tercih etmesinin en büyük sebebinin ise yumurta vermesi olduğunu belirtti. Genç gezgin çok sevdiği tavuk dostu hakkında “Monique çok cesur bir hayvan. Rüzgar sert estiği zamanlarda çok daha fazla dikkat ederek onu güvenli bir yere koyuyorum. Bir kedi ile yolculuk etmek istemiştim ancak bakımı çok zor. Hem Monique sayesinde denizde yumurta da elde edebiliyorum.” yorumunu yaptı.

Genç gezgin Soudée ve yol arkadaşı Monique iki sene içerisinde birçok hatıra biriktirmiş. Dünyanın birçok yerinde dergilere ve gazetelere de röportaj vermişler. Bu cesur ikilinin seyahat anılarını ve rotasını merak ediyorsanız onları aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz…

https://www.instagram.com/voyagedyvinec/


https://www.facebook.com/Voyage-dYvinec-Guirec-Soud%C3%A9e-264815366998831/

Bonus olarak ikilinin eğlenceli seyahatlerinden kısa bir görüntü;

https://www.youtube.com/watch?v=fiZmRhzAK4w
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3461 kişi izledi