Büyükada'da Polis Tavus Kuşlarını Gözaltına Aldı

16.06.2016 15:24

Komşunun şikayeti üzerine gözaltına alınan tavus kuşlarının, karakolda çekilen fotoğrafları sosyal medyada Büyükada sakinleri tarafından paylaşıldı...

İstanbul’un adalarından Büyükada’da, komşusunun bahçesinde baktığı tavus kuşlarından rahatsız olan bir vatandaşın şikayeti üzerinde tavus kuşlarının gözaltına alındığı iddia edildi.

Adalar Postası isimli Facebook hesabından, Büyükada Polis Karakolu bahçesindeki çuvala sarılı halde gözaltına alınmış tavus kuşlarının fotoğrafları ve olayla ilgili kısa bilgiler paylaşıldı.

Büyükada sakinlerinden Kenan Bakır ve Şahika Savran’ın aktardıkları bilgiye göre, komşusunun bahçede baktığı tavus kuşlarından rahatsızlık duyan bir kişi, emniyet güçlerine şikayette bulunarak tavus kuşlarının gözaltına alınmasına sebep oldu. Yaşanan bu ilginç olayın Çevre ve Orman Bakanlığı’na bildirilmesi üzerine, tavus kuşlarının Polonezköy’de bir parka götürülmeleriyle ilgili girişimlerde bulunuldu. Ayrıca hayvan hakları ihlali yapıldığına dair gereken hukuki işlemler de başlatıldı.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3803 kişi izledi