Horoz Balthazar Yine Doğru Bildi

19.06.2016 15:22

Horoz Balthazar: ispanya maçı alır!

Bugüne kadar tüm maçları doğru tahmin eden Fransızların ünlü kahin horozu Balthazar, İspanya-Türkiye maçını da İspanyolların kazanacağını öngörerek doğru tahminlerine bir yenisini daha ekledi.

EURO2016’nın Ahtapot Paul’u olarak adlandırılan Fransız horoz Balthazar, Türkiye-İspanya maçıyla ilgili tahminini de geçtiğimiz günlerde yaptı. Fransa’nın Dünya Kupasını aldığı 1998 senesinde meşhır olan horozun sahibine EURO 2016 öncesinde bir mektup yollayan UEFA yetkilileri güvenlik gerekçesiyle hayvanların maçlara getirilmemesini istedi. Balthazar destekçisi olduğu takım olan Fransa’nın maçlarına gitse de kendisine uygulanan yasak sebebiyle stada giremedi. Romanya maçında kendine ayarlanan kutu içerisinde, Stade de France’ın önünde maçın sona ermesini bekledi.

Yaşanan bu gelişmelerin sonrasında Fransız basını kolları sıvayarak Balthazar’ı tahminci olarak kullanmaya başladı. Şimdiye kadarki tahminlerinde hep tam isabet sağladığı söylenen Fransız horoz, geçtiğimiz günlerde Nice’te oynanan Türkiye-İspanya maçının sonucunu da doğru tahmin etti. Balthazar İspanya’nın maçtan üç puanla ayrılacağı öngörüsünde bulunmuştu.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar