Kaçırılan Yavru ve Anne Pangolin Sağ Olarak Bulundu

23.06.2016 11:30

Yasa dışı hayvan ticareti yapan kişilerce kaçırılan pangolinlerin tedavilerinin devam etmekte olduğu belirtildi...

Dünyada yasadışı ticarete en çok kurban giden hayvanlardan bir tanesi olan pangolinler, kaçırılmalarının ardından bir kutu içerisinde birbirlerine sarılmış halde bulundular.

Son on sene içerisinde etleri için öldürülen pangolinlerin sayısının 1.000.000’un üzerinde olduğu tahmin ediliyor. Etlerine yönelik talebin artması sebebiyle öldürülmeler de halen daha devam ediyor. Bu kez kaçırılan bir bebek ve anne pangolin ise şans eseri canlı olarak bulundu ve kaçıranların elinden kurtarıldı. Bebek ve annenin kötü durumlarına bakıldığında iki hafta süresince esaret altında tutuldukları düşünülüyor. İki pangolin bu günlerde DSWF destekli GRI Yaban Hayatı Suç Önleme Projesi tarafından iyileştiriliyor. GRI Yaban Hayatı Veteriner Programı görevlilerinden Annekim Geerdes, “Ne yazık ki onları yemek olarak görüyorlar. Bir süre dinlenmelerinin ardından tekrar iyi olacaklar. Kısa bir süre içinde kurtarılmaları çok büyük şans.” şeklinde konuştu.

Pangolinler Kimdir?


Pangolinler, pullu memeliler takımındaki memeli hayvanlardır. Gövdeleri, kiremit benzeri dizilmiş büyük keratin pullar nedeniyle kozalaksı bir görünüme sahiptir. Karınca yiyerek beslenen bu hayvanlar Afrika ve Asya’da yaşarlar.

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3834 kişi izledi