Makau'da İkiz Pandalar Dünyaya Geldi

28.06.2016 16:25

Şin Şin isimli panda iki sevimli yavru dünyaya getirdi...

Çin’e bağlı özerk bir yönetim bölgesi olan Makau’da yaşayan dev bir panda iki bebekler dünyaya getirdi. Şin Şin isimli dev pandanın dünyaya getirdiği ikiz yavrular Makau bölgesinde doğan ilk iki panda oldu.

İkiz pandaların doğumu 26 Haziran Pazar gününde, Coloane adasında bulunan Dev Panda Merkezinde öğleden sonra gerçekleşti. Anne Şin Şin’in ve büyük yavrunun sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilirken, normalden daha küçük doğan diğer yavru pandanın yoğum bakıma alınmış olduğu açıklandı. Şin Şin ve erkek partneri Kai Kai isimli panda geçtiğimiz sene Makau’ya hediye edilmişti.

BBC News haber kanalına konuşan Dev Panda Merkezi sözcüsü çiftin doğal yollarla çiftleştiğini ancak anne Şin Şin’in aynı zamanda Kai Kai’den alınan spermler sayesinde suni döllenme tedavisi gördüğünü de belirtti. Küçük yavru panda da yerel saatle 16.27’de 53.8 gram doğdu. Büyük yavru panda ise, Pazar günü yerel saatle 15.45’te 138 gram ağırlığında dünyaya gözlerini açtı. Dev Panda Merkezinin 14 Haziran tarihinden bu yana doğuma hazırlık için kapalı tutulduğu belirtildi.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

siz nasıl kalkıyorsunuz?:)
siz nasıl kalkıyorsunuz?:) 3895 kişi izledi