Anneleri Kaybolan Yavrulara Mahallenin Çocukları Kucak Açtı

07.07.2016 14:04

6 yavrudan ikisi hayatını kaybetti...

Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesinde bulunan Uluyol Mahallesinde annesiz kalan 4 köpek yavrusuna mahallenin çocukları sahip çıktı.

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde bulunan Uluyol Mahallesinin Büyük Ağrı Caddesi üzerindeki boş arazide bir sokak köpeği yaklaşık 10 gün önce 6 yavru dünyaya getirdi. yavrular henüz daha 4 günlük iken anne köpek bir anda ortalıktan kayboldu. Anne köpeğin yavruların bulunduğu alana dönmemesinin ardından 2 yavru hayatını kaybederken geriye kalan 4 yavruya mahallenin altın kalpli çocukları sahip çıktı. Annenin bir daha gelmeyeceğini ve yavruların bu gidişle teker teker öleceğini gören çocuklar harçlıklarından biriktirdikleri paralarla süt ve biberon alarak yavru köpeklere kendi imkanlarıyla annelik etmeye çalışıyor. Yavruların üşümemesi için onları evlerinden getirdikleri kilimin üzerine koyan çocuklar günde birkaç kez onları sütle besliyor.

Köpekleri hayatta tutabilmek için el birliği ettiklerini anlatan 11 yaşındaki Umut Kaplan, “Bir sokak köpeği mahallemizde doğum yaptı ve 6 yavru dünyaya getirdi. Fakat anne köpek 4 gün sonra bir daha görülmedi. 6 yavrudan ikisini kaybettik. Diğerlerinin de ölmemesi için arkadaşım Murat ve ben harçlıklarımızdan biberon ve süt alıp yavruları besledik. Onlara büyüyene kadar birlikte bakacağız.” dedi.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3693 kişi izledi