Euro 2016 Finaline Güve İstilası Damgasını Vurdu

10.07.2016 14:21

Teknik heyet ve futbolcular zor anlar yaşadı...

Avrupa Şampiyonunun belli olacağı dev final öncesinde tüm önlemler alınmış ve tüm hazırlıklar eksiksiz yapılmış olsa da kimsenin asla aklına gelmeyecek bir olay şampiyonanın finaline damgasını vurdu. Sahaya çıkan teknik heyetler ve futbolcular birden bire binlerce güve tarafından sarılmış olan zeminde zor anlar yaşadı. Dev final boyunca birbirinden ilginç pek çok görüntüye sebep olan güve istilasında Cristiano Ronaldo’nu yüzüne konan güve o gece sosyal medyada en çok paylaşılan görüntülerden biri oldu.

Maçın 9. dakikasında Dimitri Payet’in müdahalesi sonucunda yerde kalan, tedavisi yapıldıktan sonra oyuna dönen ancak 25. dakikada ağrılara daha fazla dayanamayan yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo sahayı gözyaşları içinde sedye ile terk etmek zorunda kaldı. Ronaldo’nun gözyaşlarına hakim olamadığı sırada suratına konan güve ise ekranlara yansıdı.

Efsane hakem Pierluigi Collina ve Portekizli oyuncu Pepe’de güvelerden nasibini aldı. Güvelerden rahatsız olan teknik heyet ve futbolcular görevlilerden önlem alınması için yardım istedi. Yetkililer maçtan bir gece önce stadyumunun ışıklarının açık bırakılmasının, güve akınına sebep olabileceği belirtiliyor.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar