Selfie İçin Koruma Altındaki Yavru Geyikleri Kaçırdı

13.07.2016 13:32

Geyiklerden bir tanesi yolda hayatını kaybetti...

Amerika Birleşik Devletleri’nin Michigan eyaletinde yaşayan bir kadın, selfie tutkusu yüzünden ormanda koruma altına tutulan geyikleri kaçırdı.

Amerika’nın Michigan eyaletinde bir kadın selfie çekmek ve evcil hayvanı olarak yetiştirmek üzere ormanda koruma altındaki geyik yavrularını kaçırdı. Neyse ki yetkililerin olayı fark etmesinin ardından koruma altındaki yavrular ormana geri döndürülmeye çalışıldı ve 4 yavru kadının evinden alınarak rehabilitasyon merkezine götürüldü. Ne yazık ki yavrulardan bir tanesi yolculuk sırasında hayatını kaybetti. Yavrulardan bir tanesinin ormana döndürüldüğü, diğer ikisinin ise halen rehabilitasyon merkezinden tutulduğu belirtildi.

Yaşanan bu üzücü olayın ardından bir yavrunun ölümüne sebep olan Karen Hofstetter isimli kadın pişman olmak yerine Facebook hesabı üzerinden paylaştığı iletide resmi kurumlara hakaret ve tehdit yağdırmaya devam etti. Hofstetter, yayınladığı bu iletiyi sonrasında silerek özür diledi ve hayatında daha önceden hiçbir hayvanı öldürmemiş olduğunu belirtti. Karen Hofstetter’a koruma altında tutulan bir hayvanı çalmaktan ve ölümüne sebep olmaktan 1000 dolar para cezası verildi. Ceza daha sonradan 575 dolara indirildi.

Kaynak:


https://www.thedodo.com/baby-deer-fawn--home-selfie-1911129035.html

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3601 kişi izledi