Faroe Adaları Google'dan Önce Koyunlar Tarafından Görüntülendi

14.07.2016 14:49

Doğup büyüdüğü toprakları tanıtmak isteyen genç, adadaki koyunların sırtına kameralar yerleştirerek bu hayalini gerçekleştirdi...

Danimarka’ya bağlı özerk bir bölge olan ve Google Street View araçlarının henüz daha ulaşmayı başaramadığı Kuzey Atlantik Okyanusunda yer alan Faroe adaları koyunların üzerine sabitlenmiş kameralar ile görüntülenebildi.

Google arama motorunun Google Street View uygulamasının adalarına ulaşamamasından sıkılan ve Faroe adalarında doğup büyümüş olan Durita Dahl Andreassen isimli kişi, Visit Faroe Island kampanyası için çareyi adada serbest şekilde dolaşan koyunların sırtına 360 derecelik kameralar sabitlemekte buldu.

“Diğer ülkelerde yaşayan dostlarıma yeşil, güzel ve herkese büyük oranda yabancı olan ülkemi tanıtamamak beni üzdü. Eğer Google Street View Faroe adalarına gelmiyorsa, ben de Faroe Adalarını başka yollarla gösteririm.” Diye düşünerek hareket eden Durita Dahl Andreassen, güneş pilleri ile çalışan 360 derecelik kamera ve mobil telefondan oluşan düzenekleri 5 koyunun sırtına sabitledi. Kameralar çektikleri fotoğrafları GPS koordinatları ile Durita’ya yolluyor. Durita da gönderilen fotoğrafları Google Street View uygulamasına yükleyerek Faroe Adalarının tüm güzelliğini dünya ile paylaşıyor.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3367 kişi izledi