Dinozorlarla İlgili Bildiklerinizin Tümünü Unutun!

18.07.2016 10:49

Dinozorlar aslında kükremiyor, ötüyordu...

Bilim insanları dinozorların görünüşlerinin aslında bilinenden çok daha farklı olduğunun keşfedildiğini duyurdu. İzlediğimiz filmlerde gördüklerimizden bir hayli farklı olarak dinozorlar, kuşlara benzeyen sesleri ve yapılarıyla alışılagelmiş dinozor algımızı değiştireceğe benziyor.

Bilinen en büyük ve en korkunç hayvanlardan biri olan dinozorların şimdiye dek bildiğimizden çok daha farklı bir görüşüne sahip olduğu geçtiğimiz günlerde keşfedildi. Yapılan bir araştırma sonucunda dev sürüngenleri andıran ve sert, pullu bir deri yapısına sahip bu canlıların, gerçekte kuşlara özellikle de tavuklara, benzer şekilde kıllı ve tüylü olduğu ortaya kondu. Profesör Julia Clarke’ın hazırladığı bir yazıda belirtilen bu yeni keşfe göre, dinozorlar yalnızla kuşlara benzemekle kalmayıp, onlarla aynı sesleri çıkartıyorlardı.

Yani dinozorlar bizlerin bugüne dek filmlerde görmüş olduğu üzere kükremiyor, ötüyorlar. Son derece ilginç bir bilgi olan bu keşfin yer aldığı yazıda Julia Clarke, “Dinozorların nasıl iletişim kurduklarını anlayabilmek için büyük kuşların seslerini incelemeliyiz.” ifadelerine yer verdi.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3835 kişi izledi