Barınaktaki Hayvanlar Soğuk Su Buharı Sistemiyle Serinletiliyor

20.07.2016 15:34

Muğla'da hayvan sever bir vatandaş sayesinde sahipsiz sokak hayvanları artık daha mutlu...

Muğla’ya bağlı Marmaris ilçesinde Marmaris Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezinde kalan hayvanlar kavurucu yaz sıcaklarında yüksek basınçlı soğuk su sistemi sayesinde serinletiliyor.

Havanın kimi günlerde 40 derecenin üstünde seyrettiği Marmaris’te aşırı sıcaktan insanlar gibi hayvanlar da etkileniyor. İsmini açıklamak istemeyen hayvan sever bir vatandaş tarafından Marmaris Belediyesi Hayvan Barınağına yaptırılan yüksek basınçlı soğuk su püskürtme sistemi sayesinde barınakta yaşayan hayvanlar daha serin ve rahat bir ortama kavuştu. Marmaris Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi görevlilerinden Tülay Yıldız, “Bildiğiniz üzere yaz aylarında Marmaris oldukça sıcak oluyor. Karantina bölümümüz ise bir türlü serinletemediğimiz en sıcak alan. Bu soğuk su buharı hayvanlara sıcak günlerde çok iyi geldi.” Şeklinde konuştu.

Diğer bölümleri de fıskiye sistemi ile serinlettiklerin belirten Yıldız, hayvan severlere seslenerek açık alanlarda serinlemede kullanılan bu sistemin bir hayli yüksek maliyetli olması nedeniyle yardımlara ve bağışlara devam etmelerini rica etti.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar