Rota Donanma Üssü Kedilerinin Akıbeti Bilinmiyor

21.07.2016 10:56

İspanya'da bulunan ABD üssündeki kedilerin birden ortadan kaybolması tartışma yarattı...

İspanya’nın Cadiz şehrinde ABD askerlerinin bulunduğu bir askeri üs yakınlarında yaşayan kedilerin bir anda ortadan kaybolması hayvan hakları savunucularını ayağa kaldırdı.

İspanya’nın en yüksek Amerikalı nüfusuna sahip şehri Cadiz’de Amerika Birleşik Devletleri ve İspanya’nın birlikte yönettiği Rota donanma üssü yakınlarında çok sayıda kedinin bir anda sebepsiz ortadan kaybolması tartışma yarattı. Üste bulunan askerlerin kedileri yakalamak için üs çevresinde kapanlar kurduğu ve kafeslerde toplanan kedileri dışarı salanların İspanya ve ABD yasalarına göre suç işlemiş sayılacağı yönünde uyarı tabelaları yerleştirdiği iddia edildi.

Siempre Contigo adlı yerel hayvan hakları örgütü, yakalanan kedileri ne olduğu hakkında İspanyol ve Amerikalı yetkililerden açıklama istedi. Örgüt başkanı Carmen de los Santos, kafeste toplanan kedilerin veteriner hekimler tarafından toplandığını düşündüklerini belirterek “Fakat sonrasında toplanan bu kedilerin nereye götürüldüğünü bilmiyoruz.” dedi. İmza kampanyası başlatan örgüt, kedilerin öldürülmediği yönünde bir açıklama yapıldığını ancak yetkililerle görüşme taleplerinin reddedildiğini duyurdu.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3844 kişi izledi