Belediye Zehirledi, Turist Hayata Döndürdü

09.08.2016 08:44

Bodrum'da sokağa bırakılan zehirli kıymayla ölümden dönen Daisy isimli köpek, Hollandalı bir turist tarafından sahiplenildi...

Tatilini geçirmek için Muğla’ya bağlı Bodrum ilçesine gelen Hollandalı turist Maureen Vanwijland, sokakta zehirlenmiş halde bulunan ve hayvansever insanlar tarafından tedavi ettirilen Daisy isimli köpeği evlat edindi.

Yalıkavak Mahallesi’nde sokağa bırakılan zehirli kıymayı yedikten sonra ölümün eşiğine gelen ve hayvanseverler tarafından tedavi ettirilmesinin ardından Daisy ismi verilen 3 yaşındaki sahipsiz sokak köpeği, Hollandalı bir bankacı olan Maureen Vanwijland tarafından sahiplenildi. Rotterdam’da yaşamını sürdüren ve 10 günlüğüne Bodrum’a tatile gelen Vanwijland, Daisy’nin sahilde bir an olsun yanından ayrılmadığını ve kendisini kaldığı otele kadar takip ettiğini belirterek, ” Köpeğin kim olduğunu hayvansever dostum Yalıkavak Anima Gönüllüsü Rose Mary Taramontona’dan öğrendiğimde hayata tutunmasına ve azmine hayran oldum. Onlardan Daisy’i ülkeme götürebilmek için ne gerekiyorsa yapmalarını rica ettim, yasal işlemleri tamamlayıp onu ülkeme götürüyorum. O benden buradaki tatilim süresince hiç ayrılmadı ben de ondan hayatım boyunca ayrılmayacağım” dedi.

Amerikalı Rose Mary Taramontona ise, “Daisy yaşama sevinciyle dolu bir köpek. Şimdiye dek pek çok köpeğin sahiplendirilmesini sağladık. Fakat Daisy gerçekten oldukça şanslı, bugün kendisini Hollanda’ya yolcu ettik.” diye konuştu.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3662 kişi izledi