Huqqa Cafe'den Gaia Dergi'ye İhtar

09.08.2016 13:05

Huqqa Cafe ‘Akvaryumlu Nargile’ haberi üzerine Gaia Dergi’ye ihtar çekti...

Gaia Dergi tarafından yayınlanan 6 Ağustos 2016 tarihli “Huqqa kafede nargilenin içinde balıklar var: Hayvan sömürüsü her yerde” başlıklı Gamze Kızılcık’ın haberinde, Ankara Çukurambar’da bulunan Huqqa isimli işletmede nargilelerin içerisinde canlı balıkların olduğu gerçeği ortaya çıkarılmıştı.

Bu haberin yayınlanmasının ardından sosyal medyada Huqqa kafeye yönelik çok sayıda eleştiri gelirken, Huqqa kafe, haberden iki gün sonra Gaia Dergi’ye yayınladıkları ihtar ile birlikte haberin içeriğinde yer alan ayrıntıların gerçeği yansıtmadığı iddia edilen görsellerin kaldırılmasını, kaldırılmadığı takdirde ise yasal yollara başvurulacağını duyurdu.

Haberi yapan Gamzegül Kızılcık isimli gazeteci BirGün gazetesine yapmış olduğu açıklamada “Bana ve dergiye ayrı ayrı ihtar çeken kafe yetkilileri bugün bizi telefonla aradılar. Özür dileyerek asla bir hukuki yola başvurulmayacağını ifade ettiler.” şeklinde konuştu. Kızılcık, bunun yanı sıra Huqqa Cafe’nin menüsünden içerisinde canlı balıkların olduğu nargilelerin de çıkarıldığını belirtti. Çekilen ihtarın ardından Gaia Dergi’nin konuyla ilgili yaptığı açıklamaya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

https://gaiadergi.com/huqqadan-gaia-dergiye-ihtar-geldi-ama-haberi-kaldirmamiz-mumkun-degil/
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3744 kişi izledi