"Kadıköy'e Tombili'nin Heykeli Yapılsın"

15.08.2016 10:37

Sevenleri, Tombili'nin heykelinin yapılması için imza kampanyası başlattı...

Geçen hafta hayatını kaybeden Ziverbey’in dünyaca meşhur kedisi Tombili’nin heykelinin yapılması için hayvanseverler bir imza kampanyası başlattı. Kadıköy Ziverbey’de yaşayan ve ünü neredeyse tüm dünyaya yayılan Tombili, 1 Ağustos tarihinde hayata veda etmişti…

Pek çok insanın hayran olduğu Tombili’nin ölümü, yaşadığı Güleç Çıkmazı’nda ‘Kalbimizde Yaşayacaksın’ yazılı fotoğrafı ağaca asılarak duyuruldu. Change.org internet sitesinde, Kadıköy’de Tombili’nin heykelinin yapılması için sevenleri imza kampanyası başlattı. Kampanyanın duyurusunda şu çağrıda bulunuldu:

“Anadolu Kedisi Projesi olarak Tombili’nin ölümsüzleştirilmesi ve beraberinde hayvan sevgisinin aşılanması için, Kadıköy Belediyesi’nden ve gönüllü heykeltraşlarımızdan Ziverbey’e Tombili’nin kaldırım taşında oturan bir heykelinin yapılmasını talep ediyoruz.

Japonya’daki ünlü Hachiko heykeli gibi, 11 senedir mahallenin maskotu olmuş, ünü Kadıköy’ü aşıp tüm dünyaya yayılmış Tombili’nin de benzer bir şekilde hatırlanmasını ve unutulmamasını diliyoruz.”

Siz de aşağıdaki linkten kampanyayı imzalayarak ünü Ziverbey’den tüm dünyaya yayılan Tombili’nin anısının yaşatılmasına destek olabilirsiniz;

https://www.change.org/p/kad%C4%B1k%C3%B6y-ziverbey-e-tombili-nin-heykeli-yap%C4%B1ls%C4%B1n-kadikoybelediye

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3681 kişi izledi