Avustralyalı Atlet Yarış Sırasında Tanıştığı Köpeği Sahiplendi

18.08.2016 11:39

Yarışçıların Gobi ismini verdiği sevimli köpek, yeni yuvasına kavuşmak için yasal işlemlerin tamamlanmasını bekliyor...

Avustralyalı atlet Dion Leonard, Gobi Çölü’nü geçtiği sırada peşine takılıp 125 kilometre yanında koşan bir sokak köpeğini evine götürmeye karar verdi.

Geçtiğimiz Haziran ayında Orta Asya’da bulunan dev Gobi Çölü üzerinde düzenlenen maratona katılan 41 yaşındaki Avustralyalı atlet Dion Leonard, 7 gün süren yarışmanın kampında küçük bir köpekle karşılaştı. Bu 18 aylık dişi sokak köpeği, sıcaklığın 52 dereceye vardığı yarışta Leonard’ı aralıksız takip etti. Bu yüzden sporcular sonrasında sevimli köpeğe “Gobi” ismini verdi. Gobi, akşamları sporcuların kampında kalarak, onların verdiği yemeklerden yedi. Gobi böylece yarışın 125 kilometresini Dion Leonard ile koşarak maratonu bitirdi.

Leonard yarışın ardından sevimli hayvanı İskoçya’daki evine götürmek istedi. Fakat İngiltere’deki karantina yasaları ne yazık ki masraflı ve uzun bir süreç… Leonard bu yüzden küresel ölçekte bir yardım kampanyası başlatmaya karar verdi. İşlemler tamamlanıncaya dek Gobi’nin Çin’de Leonard’ın bir arkadaşının evinde misafir olduğu öğrenildi.

Kaynak:


http://www.dailymail.co.uk/travel/travel_news/article-3719656/Now-S-walkies-Athlete-met-stray-dog-250km-ultra-marathon-Gobi-desert-bringing-adorable-pooch-home-UK.html

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar