Amerika'da Yaşanan Sel Felaketi Hayvanları Da Olumsuz Etkiledi

22.08.2016 15:37

Hayvan severler 'canları' kurtarmak için seferber oldu...

Amerika Birleşik Devletleri’nin Mississipi ve Louisiana eyaletlerinde yaşanan şiddetli yağışlar sebebiyle meydana gelen sel baskınları bölgede yaşayan hayvanların da hayatını olumsuz yönde etkiledi. İyi kalpli hayvan dostları ise kendi yaşamlarını tehlikeye atarak can dostlarını da kurtarmak için yoğun bir çaba gösterdi.

Önceki haftalardan bu yana Amerika Birleşik Devletleri’nin Mississipi ve Louisiana eyaletlerinde meydana gelen yoğun seller sebebiyle 7 kişi hayatını kaybetti, 20,000 kişi de sel sularından son anda kurtarıldı. Yaşanan tüm tehlikelere rağmen bazı korkusuz insanlar da yardım bekleyen hayvanları boğulmaktan kurtarmak adına bölgeyi terk etmemekte direniyor.

Louisiana Denham Springs Hayvan Barınağı da sel suları sebebiyle çatısına kadar sulara gömülmüştü hayvan severler barınaktaki canları kurtarmak için kendi hayatlarını tehlikeye atmaktan çekinmedi. Selden zarar gören hayvanlara geçici bakım sağlamak için yerel kuruluşlar seferber oldu. Pek çok hayvan sel sularından teknelerle tahliye edilirken, hayvanların bir kısmı da ne yazık ki hayatını kaybetti.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3577 kişi izledi