İzmir'e 'Akdeniz Foku' Sürprizi

24.08.2016 11:58

Özdere sahili kıyılarına gelen sevimli fok, tatilcilerin ilgi odağı oldu...

İzmir’deki Özdere Orman Kampı, geçtiğimiz günlerde sevimli bir ziyaretçi ile şenlendi. Akdeniz foku, kıyıya gelmesiyle tatilcileri şaşırtıp sevindirirken aynı zamanda günün en büyük ilgi odağı oldu.

Menderes ilçes’nin Özdere Mahallesi’nde yer alan Orman Kampı, geçtiğimiz hafta sonu tatlı mı tatlı bir ziyaretçiyi ağırladı. Kampta piknik yapmakta olan tatilciler sabah saatlerinde, kayalık bölgedeki sığ sularda bir Akdeniz fokunun gezindiğini fark ettiler. Fokun yaralı olabileceğini düşünen vatandaşlar, durumu kamp yetkililerine bildirdi. Bazı gençler ise denize atlayıp fok balığına dokunarak severken, kayaların üzerinde toplanan tatilciler de ellerindeki cep telefonları ile bu eşsiz anı ölümsüzleştirmeye çalıştı.

Bir süre boyunca kayalıkların arasında dolaşan ve kampın açıklarına doğru ilerleyerek gözden kaybolan Akdeniz foku yaklaşık yarım saat sonra kampın sağ tarafında bulunan plajda tekrar görüldü. O an denizde yüzmekte olan yüzlerce kişi bir anda paniğe kapılarak denizden çıkmaya çalıştı. Akdeniz Foku, Özdere merkezden bölgeye gönderilen teknelerle plajdan uzaklaştırıldı. Türkiye’de 100, dünyada ise 600 civarında olan Akdeniz foklarının nesillerinin tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olduğu biliniyor.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3785 kişi izledi