Duke Belediye Başkanlığını Kimselere Kaptırmıyor

25.08.2016 10:30

Köpek 'Duke' üçüncü kez belediye başkanı seçildi...

Amerika Birleşik Devletleri’nin Minnesota eyaletinde bulunan Cormorant kasabasının “köpek” belediye başkanı Duke, sandıktan üçüncü kez zaferle çıktı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin özellikle küçük kasabalarında, belediye başkanlığı için aday çıkmaması halinde hayvanlar ya da çocuklar sembolik olarak belediye başkanlığı görevine getirilebiliyor. Ülkenin çeşitli eyaletlerinde köpeklerin yanı sıra domuz, kedi, keçi, maymun ve kerevit gibi hayvanların da belediye başkanı olarak seçildiği biliniyor.

Yerel yönetime olan ilgisizlik sebebiyle, yaklaşık 1000 nüfuslu kasabada her sene gerçekleştirilen belediye başkanlığı seçimlerini 2014’ten bu yana aralıksız kazanan çoban köpeği Duke, bu kez de sandıktan galibiyetle ayrıldı. Seçmenlerin 1 dolar ödeyerek katıldığı ve sembolik olarak düzenlenen seçime tek aday olarak gösterilen 9 yaşındaki Duke, oyların tamamını almasıyla bir kez daha belediye başkanı seçildi.

Duke’un insan dostu David Rick, gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, “Kasaba sakinleri köpeğimin icraatlarından memnun görünüyor, bu nedenle olsa gerek Duke seçimlere tek aday olarak girdi.” ifadelerini kullandı.

Kaynak:

http://www.independent.co.uk/news/world/americas/dog-mayor-minnesota-cormorant-duke-lassie-a7205801.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3381 kişi izledi