Nikah Şekeri Yerine 'Barınağa Bağış'

26.08.2016 15:38

Edirneli bir hayvansever olan Gürsel Özbil Tekin nikah şekeri yerine, davetliler adına hayvan barınağına bağışta bulunmayı tercih etti...

Edirneli bir hayvan dostu olan eczacı Gürsel Özbil Tekin, kızının düğününde misafirlerine maliyeti yüksek nikah şekerleri yerine daha anlamlı bir armağan vermek istedi.

Nikaha gelecek davetlilerine dağıtılacak nikah şekerine ödeyecekleri ücreti, şehirlerindeki bir hayvansever derneğe bağışlayan Gürsel Özbil Tekin, yapmış olduğu açıklamada sahipsiz ve yardıma muhtaç sokak hayvanlarının sayılarının her geçen daha da gün arttığını ve onların daha çok, insanların yardımına ihtiyaç duyar hale geldiklerini söyledi.

İnsanlardan daha fazla duyarlılık göstermeleri istediğini vurgulayan Tekin, “Nikah şekerlerinin maliyetleri bir hayli yüksek. Düğünden sonra ise kaybolup gidiyor. Ben de şeker için ayıracağım parayı sokak hayvanları yararına bağışlamak istedim. Düğüne gelecek davetliler adına ‘Edirne Doğayı Hayvanları Koruma Derneği’ne bağışta bulunduk. Derneğin, sokak hayvanlarının sağlık ve yiyecek giderleri için desteğe ihtiyacı var. İnşallah bu davranışımız diğer insanlara da bir örnek teşkil eder.” dedi.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3818 kişi izledi