Birleşik Arap Emirlikleri'nde Yeni Dönem Saç Bakım Yöntemi

27.08.2016 14:24

Bitlerin, saç bakım rutininizin bir parçası olacağı aklınıza gelir miydi?

Dubai’deki güzellik merkezlerinde saç derisinin yenilenmesi ve saçın uzaması için geleneksel bir tedavi yöntemi olarak görülen ‘bitlendirme’ tekniği uygulanıyor. Güzellik salonlarında bit başına para ödeniyor.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin resmi basın kuruluşu Emaratoalyoum’da yayınlanan haberin ayrıntılarına göre, zenginlik, lüks ve görkemle akıllarda yer eden Dubai’de güzelliğe bitler çare oldu. Ülkedeki güzellik merkezlerinde saç derisini ısırarak kan dolaşımını hızlandırması ve saç tellerinin hızla uzamasını sağladığı gerekçesiyle ‘bitlendirme’ yöntemi bir hayli popüler bir hal aldı. İşlemin uygulandığı herhangi bir salonda saç derisine konulacak bir tek bitin fiyatı 14 dirhem (4 dolar). Her seansta 10 ile 15 arasında bit uygulanması gerekiyor.

Diğer bir yandan Dubai hükümet yetkilileri, bu tür bir hizmetin kabul edilemez nitelikte olduğunu ve uygulamayı yapan merkezlerin her bir müşteri için 2000 dirhem (550 dolar) cezai sorumluluk altına olduğunu duyuruyor. Dubai Sağlık Bakanlığı da ‘şifa’ olarak sunulan bu yöntemin, bitlerin diğer aile üyelerine bulaşması riski taşıdığı ve bitlerin türlü cilt hastalıklarına yol açabileceği konusunda uyarıyor.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3486 kişi izledi