Hindistan'da Trafik Kazalarına Karşı Özel Uygulama

30.08.2016 10:39

Bundan böyle inekler sokaklarda, boynuzlarına bağlanan ışıklı şeritlerle gezecekler...

Hindistan’da ineklerin kutsal kabul edildiğini ve bu güzel hayvanların Hindistan caddelerinde özgürce dolaştığını bilmeyen yoktur. Fakat ne yazık ki ineklerin bu özgürlükleri geceleri yollarda fark edilmediklerinden birçok ölümlü trafik kazalarına da neden oluyor.

Hindistan’da kutsal olduklarına inanılan ineklerin ülkenin sokaklarında özgürce dolaşması ya da yollara uzanıp yatmaları nedeniyle araç trafiğinde karmaşa yaratması yeni bir duyulmuş bir haber değil. Tüm dünya tarafından gündüzleri Hindistanlıları çileden çıkaran bu trafik keşmekeşi bilinse de geceleri yaşanan kazalardan pek çoğumuz haberdar değildik.

Geceleri yollardaki otomobiller tarafından fark edilemeyen ineklerin birçok trafik kazasında can vermesi ve kazayı yapan araçlardaki insanların da hayatlarını tehlikeye atması Hindistan yetkililerini harekete geçirdi. Son zamanlarda bu nedenlerle yaşanan kazaların sayısındaki artış, ülke yetkililerinin problemin çözümü için basit ama ilginç bir yöntem geliştirmesine sebep oldu.

Artık inekler, boynuzlarına bağlanan fosforlu bantlar yardımıyla geceleri araçlar tarafından fark edilecek. Bu sayede kazaya yol açan durumların da azalacağı tahmin ediliyor.

Kaynak:

http://www.mirror.co.uk/news/world-news/cows-getting-glow-dark-paint-8704130
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3799 kişi izledi