Kurbanlık Hayvanlar Yollarda Telef Oluyor

02.09.2016 11:25

İstanbul'da iki büyükbaş hayvan yol kenarına atıldı...

Kurban Bayramı’na sayılı günler kalmışken büyükşehirlere hayvan nakliyatları başlamış durumda… Kurban pazarları da bir bir kurulmaya devam ediyor. Hayvanların taşınması sırasında ortaya çıkan denetimsizlik ve sorumsuzluk, taşınan hayvanların yollarda stresten, havasızlıktan ve sıcaktan ölmelerine neden oluyor.

İstanbul‘un Kuzey çevre otoyolunu kullanan sürücüler, Kilyos mevkiinde ölü halde yatan üç büyükbaş hayvanın görüntüsüyle karşılaşıyor. Kurban bayramında kesilmek üzere İstanbul’a getirilen üç büyükbaş hayvanın ölü bedenlerinin, otoyolun hemen yanı başında boylu boyunca uzandığı görülüyor. Sevk sırasında susuzluktan ya da havasızlıktan öldüğü tahmin edilen kurbanlık hayvanların buraya kim ya da kimler tarafından atıldığı ise henüz bilinmiyor.

Uzmanlara göre hayvanların çevre köylerden otoyol kenarına gelmeleri de imkansız… Çünkü otoyol boyunca yol kenarlarında doğal hayatı korumak adına yapılmış yüksek çitler bulunuyor. Herhangi bir çarpma belirtisi de taşımayan hayvanların kamyon kasasına bağlandıkları ipler de ise tıpkı kendileri gibi yol kenarına atıldı.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar