Yeni Keşfedilen Balık Türüne 'Obama' İsmi Verildi

06.09.2016 14:22

Bilim insanları Başkan Obama'nın yardımına beklenmedik bir jestle karşılık verdi...

Hawaiili deniz biyologları Richard Pyle, Brian Greene ve Randall Kosaki yeni keşfedilen renkli bir balık türüne Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Obama’nın ismini verdi.

Geçen hafta iklim değişiklikleri sebebiyle zarar gören ada ülkelerine 40 milyon dolar para yardımı sözü veren Başkan Obama, bilim insanlarının bu güzel jestiyle karşılaştı. Medyada yer alan haberlere göre Hawaiili deniz biyologları Randall Kosaki, Brian Greene ve Richard Pyle yeni keşfedilen balık türüne Başkan Obama’nın adını verdi.

Bilim insanları, yeni keşfedilen ve Obama’nın adı verilen balığın çok özel bir tür olduğuna dikkat çekerken, türün yalnızca dünya mirası listesinde de yer alan, 10 ada ve mercan adadan oluşan Papahanaumokuakea‘da açıklarında yaşadığını söyledi. Su altında daha önceleri hiç karşılaşmadığı bir balık türüne rastlayan Richard Pyle, konuyla ilgili National Geographic’e de bir röportaj da verdi. Yapılacak analizler için bu yeni türün erkek örneklerini alan Pyle, dişi örneklere de birkaç gün sonra 249 km uzaklıktaki bir atolda ulaşıldığını anlattı.

Kaynak:


http://news.nationalgeographic.com/2016/09/new-midway-hawaii-fish-named-obama/

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3841 kişi izledi