Kahraman Köpek Paşa Ailesini Yangından Kurtardı

14.09.2016 15:57

Paşa'nın sürekli havlaması üzerine uyanan ev sahipleri, yanmakta olan evden güç bela kurtuldu...

Antalya’da yaşadığı evde yangın çıktığı sırada durmadan havlayan ‘Paşa’ isimli Cocker türü köpek, 4 kişilik aileyi uyandırarak ölümden kurtulmalarını sağladı.

Korkutan yangın sabah saat 08.00 sularında Muratpaşa ilçesinde bulunan Yavuz Caddesi üzerindeki 5 katlı Kanarya Apartmanı’nın üçüncü katında çıktı. Edinilen bilgilere göre, emekli Seher-İbrahim Tabanlı çifti ve iki kızının yaşamını sürdürdüğü evde sabah saatlerinde, aile henüz daha uykudayken dumanlar yükselmeye başladı. Evin salonunda başlayan yangın kısa süre içinde tüm eve yayıldı. Bu sırada, Tabanlı ailesi ile birlikte yaşayan 3 yaşındaki Cocker türü Paşa isimli köpekleri aralıksız bir şekilde havlamaya başladı. Paşa’nın sürekli havlaması üzerine Seher Tabanlı gözünü açtığında salonun alevler içinde olduğuna şahit oldu. Duman altındaki odalarında uyuyan iki kızını ve eşini uyandıran Seher Tabanlı ve ailesi güçlükle kendilerini yanmakta olan daireden dışarı attı.

Yapılan ihbar üzerine olay yerine intikal eden Antalya Büyükşehir Belediyesi görevlileri yangını kısa süre içinde söndürdü. Evdeki klimanın elektrik sisteminden çıkan yangın sonucunda evde büyük çapta maddi hasar meydana geldiği belirtildi.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

siz nasıl kalkıyorsunuz?:)
siz nasıl kalkıyorsunuz?:) 3853 kişi izledi