Arı Adam Semo Guinness Rekorlar Kitabına Girmek İstiyor

16.09.2016 12:21

Pek çok kişi onun, hayatını tehlikeye attığını düşünse de o vazgeçmiyor...

Van’a bağlı Çatak ilçesinde arıcılık işiyle uğraşan Abdulvahap Semo, Guinness Rekorlar Kitabı’na girebilmek adına üzerine binlerce arı çekti. Semo, sosyal medyadaki takipçileri tarafından ‘Arı Adam’ ilan edildi.

Abdulvahap Semo, yapmış olduğu açıklamada, internet üzerinde arıcılıkla ilgili araştırma yaptığı sırada Guinness‘in ‘Üzerine En Çok Arı Toplama Rekoru’ hakkında bir yazıya denk geldiğini anlattı. Bunun üzerine kardeşi Hadi Semo’nun da yardımını alarak ve üzerine binlerce arı toplayarak birkaç deneme yaptıklarını belirten Semo, “Denemelerimizin başarılı olmasının ardından kovan sayısını 6’ya çıkardım. Binlerce arı tüm vücudumu kapladı. Çevremdeki insanlardan bazıları hayatımı tehlikeye attığımı düşünse de bunların yanında çok güzel tepkiler de aldım” diye konuştu.

Semo, üzerinde topladığı arılar tarafından pek çok kez sokulduğunu da ifade etti. Yapmış olduğu son denemeyi cep telefonuyla kaydeden ve sosyal medya üzerinden paylaşan Semo, takipçileri tarafından ‘Arı Adam’ ilan edildi.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3797 kişi izledi