Mersin'deki Toplu Balık Ölümleri Bitmek Bilmiyor

18.09.2016 14:04

Toplu balık ölümleri son birkaç ayda 4'üncü kez tekrarlandı...

Mersin’e bağlı Tarsus ilçesinde Seyhan Nehri’nin denize döküldüğü kısımda binlerce balık ölüsü sahile vurdu. Yetkililer, sahile vuran ölü balıkların alınmaması için vatandaşlara uyarıda bulundu.

Mersin‘e bağlı Tarsus ilçesinde Seyhan Nehri‘nin denizle buluştuğu kesimdeki toplu balık ölümleri, son birkaç ayda dördüncü kez tekrarlandı. Binlerce balık ölüsü sahile vururken, ölümlerin devam etmesi çevreciler ve köylüler tarafından üzüntü ve endişe ile karşılandı. Tarsus İlçesi’ne bağlı Baharlı Mahallesi civarında Seyhan Nehri’nin denizle birleştiği noktada binlerce balık sebebi bilinmeyen bir şekilde can vererek sahile vurdu.

Aldığı ihbar üzerine Baharlı Mahallesi’nde nehrin denize döküldüğü noktaya giden Tarsus Avcılar Kulübü Başkanı ve Fahri Av Müfettişi Tufan Dokucu, sahile vuran ölü balık olayının artarak devam ettiğini ve ortaya çıkan manzara karşısında hayli üzgün olduklarını belirtti. Her dönemde olduğu gibi bu dönemde de Seyhan Irmağı’na karışan zehirli pek çok atığın toplu balık ve deniz canlılarının ölümüne sebep olduğunu öne süren Dokucu, konuyu yetkililere bildirdi.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3780 kişi izledi