Londra Metrosu Kedi Fotoğraflarıyla Doldu

21.09.2016 11:33

Clapham Common metro istasyonu ilginç bir proje kapsamında kedi fotoğraflarıyla doldu taştı...

Londra’da bulunan Clapham Common metro istasyonunda tam 68 reklam panosu ilginç bir girişim sonucunda kedi fotoğraflarıyla dolup taştı. Kendilerini ‘Glimpse’ olarak adlandıran bir topluluğun Kickstarter’da fonladıkları proje’ CATS’ için ilk önce bir miktar para toplandı. Ardından toplanmış olan paralar ile istasyon içerisindeki 68 reklam panosu kiralanarak kedi resimleriyle dolduruldu.

Geçtiğimiz Mayıs ayında Glimpse topluluğu Kickstarter’da başlattığı kampanya sayesinde 23.131 pound toplamayı başardı ve kısa ismiyle CATS (The Citizens Advertising Takeover Service) inisiyatifinde, halkın Londra’nın güneyinde yer alan bir metro istasyonu içerisindeki reklam panolarını devralmasını sağladı.

Açılımı ‘Citizens Advertising Takeover Service’ olan CATS projesi ile insanların her gün maruz kaldıkları reklam panoları dikkat çeken bir projey ile eleştiriliyor. İstasyonun her bir noktasında insanların gözleri içerisine sokulan reklamların yerinde, bu proje kapsamında birbirinden şirin kedilerin yakın çekim fotoğrafları yer alıyor. Projeyi yöneten kişi olan James Turner, “Bu bir kedi maması markası ya da yeni bir dizi için hazırlanmış bir reklam kampanyası değil. Biz buradan her gün geçen insanlara dünyayla ilgili farklı düşünebilmeleri için ihtiyaç duydukları ilhamı vermeyi amaçlıyoruz. Bu sayede dünyayı değiştirmek için kendilerinde ihtiyaç duydukları güce sahip olduklarını fark edecekler.” diyor.

Kaynak:

http://www.boredpanda.com/cat-ads-underground-subway-metro-london/

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3750 kişi izledi