Çakıl Taşı Yutan Balığını Ameliyat Ettirdi

22.09.2016 12:56

Conquer isimli balığın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi...

Avustralya’da yaşana bir kadın bir çakıl taşını yanlışlıkla yutan balığını 500 dolar harcayarak ameliyat ettirdi ve hayata döndürdü.

Avustralyalı 21 yaşındaki kadın, beslediği Japon balığı yanlışlıkla bir çakıl taşını yutunca Brisbane veteriner kliniğine koştu. ‘The Brisbane Bird and Exotics’ isimli veteriner kliniği hekimleri ilk olarak Conquer isimli balığın fiziksel muayenesini yaptı ve boğazının arka bölümünde siyah bir çakıl taşı olduğunu söyledi. Conquer adlı talihsiz balık vakit kaybedilmeden cerrahi müdahaleye alındı ve taşın çıkartılması için gereken her şey hazırlandı.

Veteriner hekimler bu minik balığım ağzını yavaşça açtı ve kullandıkları özel bir ameliyat aleti ile operasyona başladılar. Klinik çalışanlarının yapmış oldukları açıklamaya göre, prosedür oldukça hızlı bir şekilde ilerdi. Şuan için Conquer’ın iyileşme süreci ise gayet iyi gidiyor. Conquer’in tedavi masraflarının 500 dolara mal olduğu da gelen bilgiler arasında... Conquer’ın insan dostu bu minik can için sarf ettiği çabalardan ötürü veteriner hekimlerden de büyük bir alkış ve takdir aldı.

Kaynak:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3783571/Brisbane-woman-pays-500-save-pet-goldfish-Conquer-choked-pebble.html

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar