"Got Beer?"

22.09.2016 17:05

PETA, biranın sütten daha sağlıklı olduğunu iddia etti...

Dünyaca ünlü hayvan hakları kuruluşu PETA, ‘biranın sütten çok daha sağlıklı bir içecek oluğunu’ iddia ettiği bir reklam kampanyası başlattı.

Amerika’daki okul servislerinde ve kampüslerinde yeni reklamını yayınlayan PETA, daha fazla süt tüketimini teşvik ettiği için ülkenin son yıllardaki en meşhur reklam kampanyası olan ‘Got Milk‘e de bir gönderme yaptı. PETA’nın son yayınladığı reklam kampanyasında ise şu sözler yer alıyor; “Biranın sütten çok daha sağlıklı olduğu kanıtlandı. Araştırma sonuçları, biranın kemikleri güçlendirdiğini ve ömrü uzattığını ortaya koydu. Sütün ise diyabet, kanser ve obezite gibi hastalıklarla bağlantısı var. Dikkat edin ve süt içmeyin!”

PETA Yardımcı Başkanı Tracy Reiman, “Bira mı? Süt mü?” tartışmalarına istinaden, şu ifadeleri kaydetti; “Biranın süte göre daha faydalı bir içecek olduğu kanıtlandı. Bu konunun daha fazla tartışılmasına gerek yok. Dünya üzerindeki milyarlarca inek eskiden olduğu gibi sağlıklı değil. Çoğunun hasta olduğu biliniyor. Bu sebeple içilen sütler de vücuda oldukça zararlı.”

http://www.peta.org/blog/got-beer-ad-madison-wisconsin/

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

siz nasıl kalkıyorsunuz?:)
siz nasıl kalkıyorsunuz?:) 4013 kişi izledi