Street View İneğin Yüzünü Bulanıklaştırdı

23.09.2016 11:54

Street View, Google yetkililerini de şaşırttı...

Google haritalar servisi ‘Google Maps’,uyguladıkları gizlilik kurallarını daha sıkı bir hale getirerek bu kez de ineklerin yüzlerini de bulanıklaştırdı.

Google’ın haritalar servisi Street View’de bazı plakaların ve yüzlerin gizli kalmalarının sağlanması amacıyla bulanıklaştırma yöntemi başından beri kullanılıyordu. Bu durum elbette ki hayvanlar için geçerli değildi, bir tek Cambridge‘de görüntülenen bu inek dışında… The Guardian gazetesinin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki editörlerinden David Shariatmadari tarafından fark edilen fotoğrafta, sol tarafta duran sığırın yüzünde herhangi bir gizlilik uygulanmamışken, sağ taraftaki ineğin yüzünün tamamıyla bulanıklaştırıldığı görülüyor.

Kendisine ulaştırılan Shariatmadari’nin gönderdiği fotoğraf sonrası konuyla ilgili açıklamada bulunan Google sözcüsü esprili bir dil kullanarak, Street View otomatik bulanıklaştırma sisteminin çalışmaya oldukça istekli olduğunu ancak yine de bu isteğinin ‘fazla gereksiz’ olduğunu belirtti. Bunun yanı sıra daha fotoğraf kendilerine ulaşmadan “Sanırım hayvanın memeleri bulanıklaştırılmış” diye düşündüklerini, fotoğrafı görmelerinin ardından ise çok şaşırdıklarını söyledi.

Kaynak:

http://www.telegraph.co.uk/technology/2016/09/16/google-street-view-blurs-face-of-cow-to-protect-its-identity/
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3765 kişi izledi