'O Profesör Görevden Alınsın'

25.09.2016 14:51

Bir köpeği bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen profesörün görevden alınması için imza kampanyası başlatıldı...

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi bünyesinde nöroloji uzmanı olarak çalışan Prof. Dr. M.S’nin ikamet ettiği üniversite hastanesi lojmanında geçtiğimiz günlerde sahipsiz bir köpeği bıçaklayarak öldürdüğü iddiası büyük yankı bulmuştu. Hayvanseverlerin yoğun tepkisine neden olan bu iddia ‘Kocaeli Doğa ve Hayvan Hakları Savunucuları Derneği’ne (KOHSAVDER) yapılan bir ihbarla ortaya çıkmıştı.

Olaya şahit olduğunu iddia eden vatandaşlar tarafından yapılan ihbarı araştıran KOHSAVDER Başkanı Tülay Çetin, duydukları karşısında çok şaşırdığını dile getirdi. Çetin, İzmit Belediyesi’nden köpeğin cesedini almak üzere gelen görevlilerin, çevredekilerin yaşanan bıçaklanma olayını doğruladığını ve bir çocuğun da evinden yaşanan bu korkunç olaya bizzat şahitlik ettiğini aktarmıştı. Kurban Bayramı öncesinde gerçekleştiği belirtilen olayla ilgili Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na, Orman ve Su İşleri Müdürlüğü’ne, Rektörlüğe ve Valiliğe şikayet dilekçesi ulaştıran KOHSAVDER yönetimi bir sonraki adım olarak profesörün görevden alınması adına bir imza kampanyası başlattı.

Change.org internet sitesinde ‘O profesör görevden alınsın‘ sloganıyla başlatılan imza kampanyası biz hayvanseverlerin desteğini bekliyor.

https://www.change.org/p/sahipsiz-k%C3%B6pe%C4%9Fi-b%C4%B1%C3%A7aklayarak-katleden-hekim-meslekten-men-edilsin?recruiter=170493784&utm_source=share_petition&utm_medium=facebook&utm_campaign=share_for_starters_page&utm_term=des-lg-action_alert-no_msg&fb_ref=Default
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3750 kişi izledi