Bir Yıl Boyunca Otoyol Kenarında Sahibini Bekledi

27.09.2016 11:20

Bir sene boyunca bir yol kenarında sahibinin onu almasını bekleyen Loung isimli köpek, bir aracın çarpması sonucu yaşamını yitirdi...

Tayland’da yaşayan, Loung adlı bir köpek otoyolda bir seneden beri insan dostunun gelmesini bekledi fakat Loung’un hikayesi maalesef mutlu son ile bitmedi.

Tayland’da sahibinin kendisini almaya geleceği umuduyla bir süre bekleyen Lounge adlı 3 yaşındaki köpek, araba çarpması sonucu hayatını kaybetti. Tayland’da geçtiğimiz sene bir otomobilin içinden fark edilmeden düştüğü tahmin edilen Loung adlı köpek, bulunduğu Kamboçya-Bangkok arasında bulunan bir yol kenarından ayrılmadan bir sene boyunca insan dostunun kendisini almaya geleceği umuduyla bekledi. Chanthaburi iline bağlı Ban Nong Khon köyüne yakın bir mesafede otomobilden düştüğü düşünülen konumdan bir yıl boyunca hiç bir yere ayrılmayan Loung’u Ban Nong Khon’ta yaşayan köylüler besledi.

Geçtiğimiz hafta ise Loung’tan kötü bir haber geldi. Vefakar köpek, insan dostuna kavuşamadan bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti. Sadakatle ve umutla adeta düştüğü yerde nöbet tutan Loung’un hikayesi ne yazık ki trajedi ile sonuçlandı. Chanthaburi ilindeki bir Köpek Sevenler Kulübü, Loung’un Tha Mai bölgesinde bir anıt mezar yapılması için çalışmalara başladı.

Kaynak:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3807359/Loyal-dog-waited-Thai-roadside-YEAR-fell-vehicle-hit-killed-car-got-owners-again.html

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3749 kişi izledi