Aç Kalan Domuz Sürüsü Kent Merkezine İndi

28.09.2016 16:33

Muğla'ya bağlı Marmaris ilçesinde ormanda yiyecek bulamadığı için aç kalan çok sayıda yaban domuzu şehir merkezine indi. Bu sırada evine dönen bir polis memuru domuz saldırısından son anda kurtuldu.

Sayıları 30'un üzerinde olan domuz sürüsü günün erken saatlerinde mahalleye indi. Bu esnada evine giden Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü polis memurlarından M.G, bir anda çok sayıda domuzu karşısında görünce cep telefonunun kamerası ile görüntülemek istedi. Sürünün içinden koşarak gelen bir domuzun kendisine saldırmak istediğini düşünen polis memuru, domuzları kovalayarak ormana geri göndermeyi başardı.

M.G, "Akşam saatlerine doğru spor yaptıktan sonra evime dönüyordum. Bir anda karşımda 30-40 tane yaban domuzu görünce şaşırdım. Cep telefonumu çıkartıp görüntüleri kaydetmeye başladığım sırada içlerinden biri bana doğru koşmaya başladı. Kayıttan çıkıp domuzu biraz korkutup ormana doğru kovalamaya başladım. Bu sırada öteki domuzlarda korkup orman kaçmak zorunda kaldılar" dedi. İlçenin Siteler ve Armutalan mahallelerine özellikle yaz aylarında dağda yiyecek bulmakta zorlanan çok sayıda yaban domuzu beslenmek için kente inmek zorunda kalıyor.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar