İki Şef Bir Kanguruyu Boğulmaktan Kurtardı

30.09.2016 14:41

Avustralya'da bir restoranda çalışan iki aşçı, okyanusta boğulmak üzere olan bir kanguruyu kurtarmayı başardı...

Avustralya’da bulunan Port Elliot sahilinde bir restoranda görev yapan iki şef, okyanus sularında çaresizce çırpınmakta olan bir kanguruyu son anda boğulmaktan kurtardı.

Geçen hafta sonu Güney Avustralya’da bulunan Port Elliot sahilinde çaresiz bir kanguru okyanus sularında can vermek üzereyken yardımına bir restoranın mutfağında görevli iki şef yetişti. Kıyıya ulaşmakta zorluk çeken kanguruya yüzerek yaklaşan iki şef, yarım saat denizde kalmalarının ardından çaresiz kanguruyu kurtarmayı başardılar. Port Elliot’ta yer alan Flying Fish adlı restoranın aşçıları Dan Marshall ve Jeff Della-Mina, kangurunun yoğun rüzgar ve dalgalar yüzünden kıyıya ulaşmakta güçlük çektiğini fark edip, kendi hayatlarını tehlikeye atarak okyanus sularına atıldılar. Üzerlerindeki şef kıyafetleriyle hiç düşünmeden suya atlayan iki arkadaş kanguruyu zor da olsa bir süre sonra kıyıya ulaştırmayı başardı.

İki arkadaş, okyanusun soğuk sularından başarıyla çıkardıkları kanguruyu battaniyeye sararak hayvan kurtarma ekipleri gelene kadar yanında bekledi. Kanguruyu muayene eden ekip, hayvanın kalıcı herhangi bir zarar görmediğini ve kısa süre içinde iyileşeceğini belirtti.

Kaynak:

https://www.thedodo.com/chefs-rescue-drowning-kangaroo-australia-2017488296.html

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3725 kişi izledi